چگونه احساس جذابیت بیشتری کنیم
1741 بازدید | مد و زیبایی

چگونه احساس جذابیت بیشتری کنیم

احساس جذابیت از درون آدمی نشئت می‌گیرد. 8 نکته‌ای که بر جذابیت شما می‌افزاید.

1. هوشمندانه بسنجید

در فکر زیبایی حرفه‌ای مثل اعجوبه‌های زیبا (و اتفاقات ژنیتیکی) هستید. خودتان را با آنها مقایسه نکنید. علاوه بر این، آنهایی که شما آنها را ستایش می‌کنند خودشان سرگرم مقایسه کردن خود با یکی که زیباتر است می‌باشند. کارول الت سوپرمدل دهه۸۰ می‌گوید: “من هرگز خودم را زیبا نیافتم”. نیکولت شریدان در دهه ۸۰: “این‌ها دخترانی بودند که وارد اتاق شدند و جانشین شدند” –اوه خدای من، بیخیال شو.”

2. روی روابط خود تجدید نظر کنید

الن مک‌گریس روانشناس بالینی و رییس موسسه بریدج کووچینگ می‌گوید: “این بخشی از وجود انسان‌هاست که خودشان را از منظر دیگران می‌بیند.” والدین اثر عظیمی روی چگونگی نگرش ما درباره ظاهرمان می‌گذارند. اگر ما اندازه معین و ثابتی از علاقه و مقبولیت داشته باشیم، مک‌گریت می‌گوید: “درست مثل درخشش رمانتیک روشنایی شمع در هنگام شام-ما در بهترین روشنایی ممکن دیده می‌شویم.” در کنار فرد خرده‌گیر بودن باعث می‌شود خودمان را در شرایط بدی ببینیم. اگر به این نتیجه رسیدید که جذاب نیستید، در نظر داشته باشید که شریکتان ممکن است با زیرکی ذهنتان را به این سمت منحرف کرده باشد.

3. در مورد شما نیست!

افراد خجالتی خودشان را نسبت به دیگران کمتر جذاب می‌بینند. برنی کاردوچی استاد روانشناسی در دانشگاه ایندیانا می‌گوید: “وقتی روی خودتان متمرکز می‌شوید، بیش‌تر از خود انتقاد می‌کنید.” اگر شما خودتان را مجبور کنید تا با دیگران برخورد کنید و باعث شوید احساس نیاز کنند، سستی شما کم می‌شود. کاردوچی می‌گوید: “در مهمانی در جمع دوستان شرکت کنید و اینگونه خود به خود جذاب‌تر به نظر می‌رسید. اینکه چگونه بقیه را راهنمایی کنید و آنها را در کنار یکدیگر نگه دارید سرمایه‌ای اجتماعی است.”

4. شما ابزارید!

آیا بدن شما هدفی ثابت برای زل‌ زدن یا ماشینی نمایشی است؟ استفن فرانزویی استاد روانشناسی در دانشگاه مارکت می‌گوید: در حالیکه خانم‌ها دوست دارند درباره ظاهرشان فکر کنند، مردان اغلب به فکر کار هستند. اگر به جسمتان نگاهی ابزاری داشته باشید، شما آن را به عنوان چیزی که می‌توانید شکل و تغییر دهید می‌بینید. این حالت باعث تغییر منبع قدرت به سمت شماست، نسبت به کسانی که در حال مشاهده و بررسی بدنتان هستند.

5. نوسازی روحی انجام دهید

مراقب حرف‌های منفی‌ که با خود می‌زنید باشید. جیمز روزن استاد بازنشسته روانشناسی در دانشگاه ورمونت می‌گوید: افکار انتقادی مثل نفرت، چاقی را با کلماتی معتدل‌تر مثل عضلانی‌تر و … عوض کنید. وقت بیش‌تری روی تصوراتی که از خود دارید بگذارید. هوشمندانه درباره دلایلی که شما از دیگران شایسته‌ترید فکر کنید-شاید به خاطر این است که آنها به صلاحیت شما احترام می‌گذارند یا به دلیل اینکه شما گرم و جذاب هستید. با گذشت زمان، این ویژگی‌ها جذاب‌تر از زیبایی‌های فیزیکی می‌شوند.

6. ظاهر منحصر به فردی داشته باشید

کاردوچی، کسی که کار می‌کند تا بر خلق‌وخوی خجالتی‌اش غلبه کند، تلاش می‌کند تا نه تنها نجیب‌ترین آدم یک جمع باشد، بلکه شیک‌پوش نیز باشد. ظاهرم مثل مجله GQ شده است. یکی از محبوب‌ترین لباس‌هایی که برای بیرون رفتن می‌پوشم پیراهن کتان زرد، کراواتی قرمز با شکلی هندسی، لباس رسمی و کتی با راه راه مورب است. من سعی می‌کنم مردم بفهمند “من اینجام و بگذارید خوش بگذرد.” وقتی لباس می‌پوشید که نشان دهنده شخصیت شماست، کار را برای اینکه دیگران با شما صحبت کنند راحت‌تر می‌کنید. و این به خاطر زیبایی شما نیست بلکه به خاطر در دسترس بودن شماست.

7. بزرگ‌تر شوید، بهتر می‌شوید

ما از پیر شدن وحشت داریم، اما شواهدی وجود دارد که مردم با بالا رفتن سن جذاب‌تر می‌شوند. لسلی گولدمن نویسنده Locker Room Diaries که یکسال را صرف مطالعه زنان در باشگاه‌ها کرد می‌گوید: “خانم‌های مسن‌تر دوست دارند کم‌رویی‌شان را کنار بگذارند. من هیچ وقت زنی را با بیش از ۶۰ سال سن ندیدم که سراسیمه وارد حمام شود و برای لباس عوض کردن طفره برود یا هول هولکی رختکن را ترک کند.”

8. زیبایی علاج هر دردی نیست

به طور متوسط، افراد جذاب‌تر از همسالان معمولی‌تر خود خوشحال‌تر نیستند. احساس خو‌ش‌بینی و امید، روابط لذت بخش و اهداف در زندگی شما تاثیر بیش‌تری روی زندگی شما نسبت به ظاهرتان می‌گذارد. الت می‌گوید: “منظور من را بد متوجه نشوید، بعضی اوقات من به خاطر شهرتم مجبور بودم درمان‌های خاصی انجام دهم. اما من هم دلم شکسته است. من طلاق گرفتم. من پدر و برادرم را از دست داده‌ام. من فکر نمی‌کنم تقدیر بر اساس ظاهرتان برای شما تصمیم بگیرد.”

برگرفته از: darbab.com

نظرات کاربران

بدون نظر

نظر شما