6 ترفند برای سلامت مو‌های رنگ شده
432 بازدید | مد و زیبایی

6 ترفند برای سلامت مو‌های رنگ شده

1. تا حد امکان موها را کم و با آب ولرم بشویید

آب گرم پوشش مو را باز می‌کند، و باعث نشت کردن رنگ دانه‌ها می‌شود. برای تمییز نگه داشتن موها بین شست‌وشو‌ها شامپو خشک (مخصوص این کار) را روی ریشه‌های سر بمالید.

2. اغلب از نرم‌کننده استفاده کنید

به دنبال ماسکی با مواد مرطوب کننده و اصلاح کننده مثل (روغن شیی، گلیسرین و کراتین) باشید و آن را هفته‌ای یکبار و روی از نصف بلندی مو تا آخر استفاده کنید.

3. از روش‌های حرارتی برای حالت دادن دوری کنید

دنیل ویلانو متخصص مد در سالن مد فردریک فکای می‌گوید: اگر از سشوار، اتوی مو، دستگاه فرکردن مو استفاده می‌کنید، ابتدا کل مو را با اسپری محافظت در برابر گرما اسپری کنید و بعد از این لوازم استفاده کنید. این کار به بهم چسباندن رنگ‌دانه‌ها کمک می‌کند، و از کدر شدن رنگ مو‌ها جلوگیری می‌کند.

4. بین رنگ کرن موها حداقل دو هفته فاصله در نظر بگیرید

وقتی ریشه‌های مو مشخص شد، از Color Wow Root Cover Up برای ریشه‌ها استفاده کنید. با فرمولی برای ماندگاری بیش‌تر در چهار نوع (بلوند، روشن، معمولی و قهوه‌ای تیره) کاملا با موهای شما آمیخته می‌شود و تا شست‌و‌شوی بعدی باقی می‌ماند.

5. همیشه پیش یک فرد حرفه‌ای بروید

موهای سالم با مواد شیمیایی ضعیف می‌شوند، پس مواد قوی در رنگ‌های دائمی می‌توانند کاملا مخرب باشند. یک متخصص رنگ مو احتمالا با یک رنگ جلادهنده و دارای مدت محدود که پروکسید کمی دارد ریشه‌های مو را پوشش می‌دهد و سایه‌ها را تیره‌تر می‌کند.

6. از روشن‌تر کردن رنگ مو خودداری کنید

اصولا مو‌های سالم خیلی متخلخل هستند، به سرعت مواد سفید کننده را جذب می‌کنند (مواد شیمیایی که برای روشن کردن استفاده می‌شوند.) ترکیب مواد روشن‌کننده و اسید‌ها در موهای صاف‌تر پتانسیل تجزیه کردن مو‌های شما را دارد.

برگرفته از: darbab.com

نظرات کاربران

  • میترابلوری

    تشکر اما کامل نبود

    پنج شنبه 5 فروردین 1395

نظر شما