۴ شرط لازم برای داشتن پوستی درخشان
1452 بازدید | مد و زیبایی

۴ شرط لازم برای داشتن پوستی درخشان

پوست گسترده‌ترین عضو بدن شما است و این امر به معنای آن است که مراقبت از پوست برای سلامت سر تا نوک انگشت پا مساله‌ای ضروری است.

در‌‌‌حالیکه شما در واقعیت نمی‌توانید زمان را متوقف کنید، می‌توانید گذر زمان را در سطح سلول‌های پوستتان آهسته کنید. و یافتن شیوه‌ی درست ممکن است شما را شگفت‌زده کند، برای کسب بهترین نتیجه بایستی به اندازه‌ی یک سالن زیبایی، در یک مغازه‌ی خواربار‌فروشی وقت سپری کنید. در اینجا ۴ راز برای دستیابی به پوستی با ظاهر تمیز، باطراوت و نرم وجود دارد:

1. حتما مسائل ابتدایی و اساسی را به خاطر بسپارید

حداقل هر شب ۷ ساعت چشمانتان را ببندید. برای آنکه هیدراته بمانید مقدار زیادی آب بنوشید (پوست شما دارای ۷۰% آب است)، روزانه از کرم‌های ضدآفتاب با طیف گسترده و دارای حداقل ۳۰ SPF استفاده نمایید. سیگار نکشید. زیرا اشعه‌ی (ماوراء بنفش) UV دود سیگار و الکل همگی پوست را چه در بین سلول‌ها و چه روی پوست و در لایه‌های پایین‌تر پوست (غشاء میانی پوست) پیر می‌کنند.

2. روغن امگا-۳ بخورید

پوستتان را با ماهی سلمون، ساردین، بذرک، روغن کلزا، گردو یا تخم‌مرغ‌های غنی‌شده روی بشقابتان هر هفته تغذیه کنید. این مواد غذایی فو‌ق‌العاده‌ی از روغن امگا-۳ غنی هستند، گروهی از اسیدهای چرب ضروری که بدن شما به تنهایی نمی‌تواند آن‌ها را تولید کند. این مواد غذایی راز کمک به کشسان‌تر نگهداشتن پوست شما هستند که غشاهای سلول پوستی را سالم و بقدر کافی نگه می‌دارند تا امکان ورود مواد مغذی و حذف مواد زائد را فراهم شود. آن‌ها همچنین نقش مهمی در بدن در راستای توقف تولید ترکیبات التهاب‌زا داشته که پیر‌شدن پوست را تسریع می‌کنند.

3. میوه‌ها و سبزیجات با رنگ نارنجی را انتخاب کنید

مایلید برنزه کنید؟ آفتاب را کنار گذاشته و به جای آن دنبال میوه‌ها و سبزیجات با رنگ نارنجی تیره، نظیر زردآلو، طالبی و کدو حلوایی بروید. آن‌ها نه تنها مملو از آنتیاکسیدان بتاکاروتن هستند، بلکه یک تحقیق در سال ۲۰۱۱ مشخص کرد با مصرف چند وعده محصولات با رنگ روشن (جالب است بدانید که بتاکاروتین در برگ سبزیجات نظیر کلم، اسفناج و برگ چغندر نیز وجود دارد) درخشش طبیعی پوست افزایش یافته و رنگ پوست گرم‌تر بنظر می‌رسد. نکته: این مواد غذایی غنی از ویتامین ث هستند، که یکی از آنتی‌اکسیدا‌ن‌های اصلی محلول در آبِ پوست شما است.

4. از کرم ضد آفتاب خوراکی لذت ببرید

تحقیقات نشان داده‌اند که ترکیبات موجود در چای، شکلات، گوجه‌ها می‌تواند به عنوان SPF طبیعی برای پوست ما کاربرد داشته و به طور بالقوه کمک به محافظت از پوست در برابر آسیب‌های پیرکننده و مضر ناشی از UV کمک کنند. (اما هیچ وقت ضدآفتاب‌ها را فراموش نکنید!)

برگرفته از: darbab.com

نظرات کاربران

بدون نظر

نظر شما