۱۰ تا از بهترین کاربردهای جوش‌شیرین در زیبایی
1599 بازدید | مد و زیبایی

۱۰ تا از بهترین کاربردهای جوش‌شیرین در زیبایی

1. شامپوی خشک

به جای صرف کلی پول برای شامپوی خشک، مقدار کمی جوش شیرین در ریشه موها ریخته و موهایتان را ماساژ دهید. نتیجه یکسان خواهد بود با این تفاوت که در این صورت مقداری کمتری هزینه خواهید کرد.

2. شامپوی حجم‌دهنده

شما می‌توانید به ۱/۴ شامپوی مورد استفاده‌تان جوش‌شیرین افزوده و موهایتان را حجم دهید. جوش‌شیرین آلودگی موها را کاسته و موها را روشن‌تر و حجیم‌تر خواهد کرد.

3. درمان جوش و آکنه

نیاز به خرید مواد شیمیایی مضر برای از‌بین‌بردن آکنه وجود ندارد، مخلوطی از جوش‌شیرین و عسل می‌تواند به پاک‌کردن پوست کمک کند. این مخلوط را اعمال کرده و پس از ۱۵ دقیقه بشویید.

4. سفیدکننده دندان‌ها

جوش‌شیرین، توت‌فرنگی و آبلیمو را با هم ترکیب کنید تا یک عامل سفیدکننده تهیه شود. این اجزا را با هم مخلوط کرده و مانند یک خمیر سفیدکننده دندان‌هایتان را با آن مسواک کنید.

5. عامل تمیزکننده

شانه سر شما ممکن است با روغن و محصولات مورد استفاده در طول سال‌ها کثیف شده باشد. آن را در یک کاسه آب گرم حاوی سه قاشق چایخوری جوش‌شیرین قرار دهید تا بخوبی تمیز شود. می‌توانید با استفاده از یکی دو قطره وایتکس آن را ضدعفونی هم کنید.

6. لوسیون صورت

یک قاشق غذاخوری جوش‌شیرین را به ماده شست‌شوی صورتتان افزوده و یک خمیر تهیه کنید. آن را روی پوست با حرکات مدور ماساژ دهید تا پوستتان نرم شده و لایه‌برداری شود.

7. تمیز‌کننده ناخن

پس از اینکه لاک ناخن به مدت زیادی روی ناخن‌ها می‌ماند باعث می‌شود ناخن‌ها زرد به نظر برسند. با استفاده از مالش مخلوط جوش‌شیرین و پراکسید (اکسیدان) روی ناخن‌هایتان از شر این لکه‌های زرد خلاص شوید.

8. کلر را از موهایتان بزدایید!

اگر زمان زیادی صرف شنا می‌کنید موهای شما ممکن است مملو از کلر بوده و یا تغییر رنگ دهد. می‌توانید با مخلوط مایع ظرفشویی و جوش‌شیرین و اعمال آن روی موهایتان از شر کلر خلاص شوید. با استفاده از یک نرم‌کننده موی خوب از این شیوه و تأثیرش خاطرجمع شوید زیرا این مخلوط موهای شما را بسیار بسیار تمیز خواهد ساخت.

9. پدیکور

یک پدیکور با آب گرم در خانه بخودتان هدیه دهید. ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری جوش‌شیرین با آب را جهت تسکین پاها مخلوط کنید. روغن مورد علاقه‌تان را (مثل روغن اسطوخودوس) افزوده و برای ۲۰ دقیقه پاهایتان را در آب غوطه‌ور کنید. سپس پاهایتان را با یک خمیر جوش‌شیرین و آب جهت لایه‌برداری لکه‌های ناهموار موجود روی پوستتان مالش دهید.

10. روشن کردن پوست

آیا می‌خواهید پوستتان روشن‌تر شود؟ جوش‌شیرین و یک قاشق غذاخوری آبلیمو و چند قطره روغن زیتون را مخلوط کنید. پس از تمیز کردن پوست، این خمیر را به صورتتان اعمال نموده و پس از ۱۰ دقیقه بشویید.

برگرفته از: darbab.com

نظرات کاربران

بدون نظر

نظر شما