به این 8 دلیل سرنوشت تان در دستان خودتان است
3084 بازدید | انگیزش

به این 8 دلیل سرنوشت تان در دستان خودتان است

شما این قدرت را دارید که نوع زندگی کردنتان را خودتان انتخاب کنید. شما قربانی شرایط بد, بد شانسی, یا دوران کودکی بد نیستید. در عوض, می توانید کنترل زندگی تان را در دستانتان بگیرید و هر نوع زندگی را که می خواهید برای خودتان درست کنید.

1. شما قدرت کنترل رفتارهایتان را دارید

نمی توانید همه چیز را در زندگی کنترل کنید اما قطعا رفتارتان را می توانید کنترل کنید. می توانید کنترل کنید که چطور در مقابل موانع و مشکلاتتان واکنش نشان دهید و اینکه چطور وقت تان را صرف کنید.

نگاهی به عادات روزانه تان داشته باشید و اینکه چطور زندگی تان را تحت تاثیر قرار داده اند. عادت های بدی مانند صرف وقت زیاد برای تماشای تلویزیون, عادات بد غذایی, یا پول خرج کردن زیاد می تواند شما را از رسیدن به تمام توانمندی هایتان عقب نگه دارد. عادات سالم را در خودتان ایجاد کنید و مسوولیت رفتارهایتان را بپذیرید, با این کارها تغییرات مثبتی را در زندگی ایجاد می کنید.

2. شما قدرت انتخاب تلاش و کار سخت را دارید

می توانید انتخاب کنید که چه نوع کار و چقدر تلاش در جهت آن کار انجام بدهید. اگر انتخاب کنید که سخت تلاش کنید, نتایج مثبتی را به چشمتان خواهید دید. حتی اگر کاری باشد که دستمزدش پایین است, کار و تلاش سخت می تواند درهایی از فرصت های جدید را بروی تان باز کند.

همچنین این قدرت را دارید که نوع کاری که انجام می دهید را خودتان انتخاب کنید. می توانید تجارت شخصی خودتان را داشته باشید, هر زمان که بخواهید تغییر شغل بدهید, یا به تحصیل تان ادامه بدهید.

3. شما هر روز زندگی تان انتخاب هایی می کنید

هر روز که بر می خیزید این قدرت را دارید که کارهایی را که قصد انجامش را دارید خودتان انتخاب کنید. خودتان تصمیم می گیرید که چه چیزی بپوشید, چه چیزی بخورید, و چه کاری انجام بدهید. هر تصمیمی که می گیرید بروی شانس موفقیت تان در زندگی تاثیر گذار است. پس انتخاب هایی داشته باشید که باعث شود در زندگی تان موفق شوید.

4. شما انتخاب می کنید که با چه کسانی تعامل داشته باشید

هر چقدر که این قدرت را نداشته باشید که خویشاوندان بیولوژیکی تان را انتخاب کنید, اما این قدرت را دارید که انتخاب کنید زمانتان را با آنها چطور سپری کنید. با افرادی وقت صرف کنید که الهام بخش و مثبت باشند. اینکار می تواند تاثیر فراوانی بر سطح انرژی تان و چشم انداز زندگی تان داشته باشد. رقبت داشته باشید به سازمانهای داوطلبانه بپیوندید و با افراد با نفوذ ملاقات بکنید تا با انسان هایی آشنا بشوید که تغییرات مثبتی در زندگی تان ایجاد می کنند.

5. شما این قدرت را دارید که اهداف خودتان را داشته باشید

بدون هدف, سمت و سوی واضحی برای حرکت در زندگی ندارید. برای امور مالی تان, زمانتان, و کارتان اهدافی را تعیین کنید. وقتی چیزی داشته باشید که در جهت بدست آوردنش تلاش می کنید, به شما کمک می کند تا برای انتخاب های صحیح در زندگی تان انگیزه داشته باشید.

6. شکست به این معنا نیست که از تلاش تان دست بردارید

اکثر افراد موفق در دنیا با شکست هایشان تعریف نمی شوند. در عوض, با موفقیت هایشان تعریف می شوند. همه آنها یک چیز مشترک در رسیدن به اهدافشان دارند که به دیگران انتقال می دهند–آنها قبل از اینکه کاری را درست انجام بدهند بارها شکست خورده اند.

انتظار شکست را در زندگی تان داشته باشید. اگر هیچ شکستی را در زندگی تان تجربه نکردید, شاید به این دلیل است که هیچ ریسکی در زندگی تان نکرده اید. از شکست هایتان درس بگیرید و از آن استفاده کنید و انگیزه بگیرید تا به راهتان در جهت رسیدن به نتیجه نهایی ادامه بدهید.

7. شما این قدرت را دارید که آینده تان را خودتان انتخاب کنید

اگر دوران کودکی وحشتناکی داشتید و یا اشتباهات زیادی در گذشته تان انجام داده اید, نباید اجازه بدهید که این چیزها باقی عمرتان را تعریف بکنند. این قدرت را دارید که آینده تان را خودتان انتخاب کنید.

آن آینده ای را برای خودتان انتخاب کنید که همیشه دوست داشتید آنطور زندگی کنید. در زندگی تان تغییراتی بدهید و سخت تلاش کنید تا آن شخصی بشوید که همیشه دوست داشتید باشید. با تلاش سخت و اراده, هر نوع زندگی که تمایل داشته باشید می توانید برای خودتان ایجاد کنید.

8. شما این قدرت را دارید که نگرش تان را خودتان انتخاب کنید

این قدرت را دارید که نوع نگرشی که در زندگی تان می خواهید داشته باشید را خودتان انتخاب کنید. روشی که با آن با مشکلات روزمره زندگی, موانع و انسان های عصبانی برخورد می کنید. انتخاب کنید نگرشی مثبت, مهربان, و سازنده داشته باشید تا احساس تاسف در آینده نکنید و آنطور زندگی کنید که همیشه آرزویش را داشته اید.

دیدتان را نسبت به زندگی تغییر بدهید, خوب این نگرش هایی را که شما را به سمت موفقیت های بزرگ در زندگی تان هدایت می کند بشناسید: 20 نگرش تازه که شما را به سمت موفقیت های بزرگی در زندگی هدایت خواهد کرد

نظرات کاربران

بدون نظر

نظر شما