10 اشتباه مالی که معمولا انجام می دهید
3324 بازدید | پول

10 اشتباه مالی که معمولا انجام می دهید

زندگی کردن بدون داشتن اشتباهات مالی واقعا کمی سخت است. اشتباهات مالی هر چند واقعا چیز بدی نیست. اما باید خطاهایی را که می کنید تشخیص بدهید و اصلاحاتی در جهت آن برای بهبود اوضاع داشته باشید. در ادامه 10 اشتباه رایج بیان شده که براحتی همه انجامش می دهند.

1. به فکر بازنشتگی و یا سرمایه گذاری نیستید.

بسیاری از مردم فکر می کنند که زمان کافی برای صرفه جویی برای بازنشتگی شان دارند و حالا حالا ها نیازی برای شروع به پس انداز کردن در خودشان احساس نمی کنند. بهر حال, این شیوه مناسبی برای فکر کردن در مورد بازنشتگی نیست. صرفه جویی برای پس انداز از همین الان می تواند راه را برای اینکار در آینده ساده تر کند, حتی اگر شده مقدار خیلی کمی باشد.

2. نداشتن اراده و اطمینان خاطر.

ادامه دادن بدون اراده و اطمینان خاطر ایده خوبی نیست. باید بتوانید تعیین کنید که اگر اتفاقی برایتان افتاد چه بلایی بر سر کسانی که دوستشان دارید و یا بر سر اموال تان می آید. همچنین, برقراری حس اعتماد می تواند به خانواده تان کمک کند و اگر پولی به آنها می دهید بهترین راه خرج کردنش را مدام به آنها نگویید. اگر مشکلی برایتان اتفاق افتاد با این روش می توانید به مراقبت از خانواده تان ادامه بدهید.

3. داشتن بدهی.

بدون در نظر گرفتن این نکته که بدهی هایتان را به “خوب” یا “بد,” طبقه بندی کنید, اگر بخاطر بدهی تان نرخ بهره بالایی پرداخت می کنید و دارید پولتان را از دست می دهید, یا اگر نتوانید بازگشت مالی خوبی از پولتان بدست آورید, به احتمال زیاد دارید مرتکب اشتباه مالی می شوید. پس باید هر چه که می توانید سریع تر بدهی تان را پرداخت کنید.

4. در مورد صندوق اضطراری فکر نشده است.

آیا صندوق اضطراری مالی دارید؟ برخی می گویند باید حداقل $1,000 پس انداز داشته باشید, برخی دیگر می گویند که باید حداقل 6 ماه از حقوق تان را پس انداز داشته باشید. اما شما باید آن مبلغی را که برایتان مناسب است و با آن احساس امنیت می کنید تعیین کنید. اگر هزینه های غیر منتظره پیش آمد بودجه اضطراری خوب می تواند به شما کمک کند. بودجه اضطراری می تواند براحتی از دست دادن کار, تعمیر خانه و از این قبیل مسائل را پوشش بدهد.

5. نداشتن بیمه.

نداشتن بیمه یکی از بزرگترین اشتباهات مالی است که می توانید مرتکب آن بشوید. باید همیشه سعی کنید سطح قابل قبولی از بیمه ماشین, خدمات درمانی و یا بیمه عمر را داشته باشید. ادامه دادن بدون این بیمه نامه ها یا نداشتن سطح مناسبی از این بیمه نامه ها بدین معنی است که اگر اتفاق بدی افتاد مجبورید بهای سنگینی بایت آن بپردازید.

6. نداشتن پس انداز کافی.

آیا پول بیشتری به نسبت درآمدتان هزینه می کنید؟ باید هدفتان این باشد که همه ماه مبلغی پس انداز کنید و حتی یک ریالش را هم خرج نکنید.

7. ادامه دادن بدون بودجه.

هیچ اهمیتی ندارد که چه مقدار پول بدست می آورید, باید ایده واقع بینانه ای از درآمدی که بدست می آورید و صورتحساب هایتان هر ماه داشته باشید. اگر سالی $200,000 در آمد دارید و هر سال $200,000 هزینه می کنید, اینکار درستی نیست حتی اگر خودتان چنین فکر کنید. داشتن بودجه به شما نشان می دهد که کجا دارید اشتباه می کنید و در کدام بخش باحتمال زیاد می توانید پیشرفت کنید.

8. قرض دادن پول به دیگران بدون فکر کردن در مورد عواقب آن.

اگر تابحال به دیگران پول قرض دادید, پس لازم است که در مورد عواقبش فکر کنید. فرق نمی کند که بصورت مستقیم به دیگران پول قرض بدهید و یا بصورت وام, نکات منفی بسیاری در مورد قرض دادن وجود دارد که باحتمال قوی می تواند برایتان اتفاق بیافتد. وقتیکه به دیگران پول قرض می دهید باید آمادگی کامل برای از دست دادن آن پول را هم داشته باشید.

9. استفاده از کارت های اعتباری بعنوان شکلی از درآمد.

بسیاری از مردم هستند که از کارتهای اعتباری شان به شکل صحیحی استفاده نمی کنند و به آن به چشم منبع درآمد نگاه می کنند. اگر فکر می کنید با پرداخت بدهی کارت اعتباری تان مشکل دارید, پس کارت اعتباری تان را در منزل بگذارید و به آن دست نکنید! یا, اینکه فقط آنقدر خرید کنید که توان پرداخت کردنش را دارید.

10. تلاش به ادامه دادن بخاطر چشم و هم چشمی.

آیا خودتان را فردی می بینید که بخاطر چشم و هم چشمی پول هایش را خرج می کند؟ شاید کسی که می شناسید خانه بزرگتر بخرد و شما هم احساس کنید که به خانه بزرگتر نیاز دارید. یا هر چیز دیگری, باید واقعا تجزیه و تحلیل کنید که چرا چیزی را می خواهید, مخصوصا اگر چیزی که می خرید مبلغ قابل توجهی باشد این نیاز بیشتر احساس می شود. باید یاد بگیرید که با خودتان شاد باشید و متوجه باشید که خریدن این چیزها باعث نمی شود انسان بهتری بنظر برسید.

چرا تا بحال ثروتمند نشده اید؟, حتما دلیلی داشته! 10 علت برای ثروتمند نشدن شما

نظرات کاربران

بدون نظر

نظر شما