7 دلیل علمی برای اینکه باید تمرین یوگا را از همین هفته شروع کنید
10410 بازدید | تناسب اندام

7 دلیل علمی برای اینکه باید تمرین یوگا را از همین هفته شروع کنید

می توانید بدن و ذهنتان را بهبود ببخشید. رفتن به کلاس یوگا نه تنها باعث می شود متناسب و قابل انعطاف بشوید. همچنین می تواند به کاهش استرس و افزایش تمرکزتان کمک کند. می خواهید بیشتر قانع بشوید؟ این 7 دلیل را برای شروع یوگا دنبال کنید.

1. ورزش با شدت کم, و مبتدی پسند

متاسفانه, اکثر مردم با شکنجه و مجازات ورزش می کنند. دویدن بروی تردمیل فقط به این خاطر است که “بیش از حد خوردید و نیاز دارید چربی های اضافی تان را آب کنید.” این طرز تفکر نا سالم و غیر ضروری است. یوگا یک روش عالی است, برای اینکه به خودتان یاد بدهید که تمرین ورزشی فقط بخاطر مراقبت از بدنتان است (نه شکنجه آن).

2. رهایی از استرس

در مطالعه ای که توسط نشریه دانشگاه آکسفورد Oxford University منتشر شد کشف شد که یوگا می تواند تاثیر قابل ملاحضه ای بر کاهش استرس و درد کمر ناشی از محیط کاری داشته باشد. شرکت کنندگان در مطالعه به 2 گروه 37 نفره تقسیم شدند: گروه اول 50 دقیقه تمرین یوگا بمدت 8 هفته و 20 دقیقه دی وی دی تمرینی یوگا در منزل داشتند, در حالیکه گروه دیگر هیچ نوع مداخله ای نداشتند. گروهی که یوگا کار می کردند, به طور قابل توجهی استرس پایین تر، کمر درد، غم و اندوه، و خصومت کمتری نسبت به گروه دیگر گزارش دادند. آنها همچنین اعتماد بنفس, تمرکز و آرامش بیشتر را گزارش دادند, برای ساخت برنامه تمرینی کاهش استرس یوگا اینجا را کلیک کنید.

3. افزایش تمرکز و انگیزه

مطالعه دیگری که توسط کالج آمریکایی American College of Sports Medicine منتشر شد, یافت شد که یوگا می تواند به بهبود تمرکز، افزایش انگیزه، و کاهش اضطراب در کمتر از دو ماه منجر بشود. شرکت کنندگان در مطالعه در هفته دوم و نهم از مطالعه سه ارزیابی تکمیلی برای اندازه گیری تمرکز، انگیزه، و اضطراب شان انجام دادند. به گفته نویسندگان این مطالعه, بهبود در هر سه ناحیه مورد مطالعه چشمگیر ”بود. پس جای تعجب ندارد که, از یوگا بعنوان نظم ذهنی در شرق یاد می شود.

مطالعه دیگری که توسط دانشگاه ایلینوی University of Illinois در مجله فعالیت بدنی و سلامت به چاپ رسید, نشان داده است که یوگا می تواند تمرکز و عملکرد مغز را بهبود ببخشد. 30 شرکت کننده در این مطالعه توانایی خود را برای حفظ, تمرکز و یادآوری اطلاعات بکار گرفتند. گروه اول تمرینات هوازی انجام دادند (پیاده روی بروی تردمیل), در حالی دیگران در کلاس یوگا همراه با یک مراقبه کوتاه و تنفس عمیق شرکت کردند. کسانی که در کلاس یوگا شرکت کردند توانایی بمراتب بالاتری برای تمرکز کردن, یادگیری و یادآوری اطلاعات جدید نسبت به کسانی که فقط روی تردمیل راه می رفتند داشتند.

4. توازن و استحکام بهتر

مطالعه ای که توسط دپارتمان سربازان کهنه کار جنگ در نشریه Stroke منتشر شد, نشان داده است که یوگا باعث بهبود عملکرد حرکتی و تعادل پس از سکته مغزی می شود. سه-چهارم از بازماندگان سکته مغزی از افتادن رنج می برند, (که می تواند منجر به شکسته شدن استخوان ها و یا حتی مرگشان بشود), بنابراین یک خبر خوش. سعی کنید حرکات تعادلی یوگا را برای حرکت صحیح انجام بدهید.

5. انعطاف پذیری بهتر

بدن انعطاف پذیری که دامنه حرکتی بیشتری دارد کمتر مستعد آسیب دیدگی است. نگران نباشید: نیازی نیست روی سرتان بیاستید و یا حرکات عجیب و غریب یوگا انجام بدهید. اگر بدنتان انعطاف پذیر نیست, این تمرین یوگا برای مبتدیان را امتحان بکنید.

6. بالا بردن اعتماد بنفس

نشستن مداوم در طول روز پشت رایانه مسلما منجر به از بین رفتن حالت بدن تان می شود (لازم به گفتن نیست که تمام خطراتی که با نشستن زیاد می آید را نیز شامل می شود). این تمرین یوگای سریع را اگر می خواهید که به وضعیت جسمی ایده آل برسید و اعتماد بنفس کامل داشته باشید انجام بدهید.

7. خواب راحت شبانه

مطالعه ای که توسط بخش پزشکی خواب در دانشکده پزشکی هاروارد انجام شد, اثرات یوگا بروی بیماران مبتلا به بی خوابی مورد پژوهش قرار گرفت. آنها هر شب بمدت 8 هفته, 45 دقیقه یوگای تمرینی, همراه با تنفس عمیق و مراقبه انجام دادند. شرکت کنندگان در این مطالعه بهبودی قابل توجهی در بهره وری خواب, مجموع زمان خوابیدن, مجموع زمان بیداری, تعداد بیداری در شب, و کیفیت خواب داشتند. برای مشاهده 10 تمرین یوگا برای خواب بهتر اینجا را کلیک کنید. اگر می خواهید بیشتر بخوابید و خواب تضمین شده ای داشته باشید, اینجا را کلیک کنید.

هر روز شکم تان دارد بزرگتر و بزرگتر می شود. حقیقت این است که, اگر یک وعده غذایی دیگر بخورید, مثل بادکنک در فضا شناور می شوید: نیاز نیست به باشگاه بروید: تمرین تضمینی کاهش وزن از سایت Greatist

نظرات کاربران

بدون نظر

نظر شما