5 ایمیلی که می تواند زندگی را به کامتان شیرین تر کند
4781 بازدید | فناوری

5 ایمیلی که می تواند زندگی را به کامتان شیرین تر کند

ممکن است احمقانه بنظر برسد که ایمیل می تواند زندگی تان را بهتر کند, اما چندان بی تاثیر هم نیست. اما این ایمیل ها هم باید ایمیل های متفاوتی باشند. اگر می خواهید حس شادی بیشتری داشته باشید, سعی کنید ایمیل هایی به یکی از دوستان تان، اعضای خانواده تان و یا همکارانتان هر روز بفرستید و از آنها بخاطر چیزی و یا کاری تشکر کنید. نه تنها اینکار باعث می شود که آن افراد شادتر شوند, همچنین باعث تقویت روابطتتان هم می شود و آن حس شادی به سمت خودتان هم بر می گردد.

در پایان هر هفته, یک ایمیل به صاحب کارتان ارسال کنید و او را در جریان پیشرفت امور قرار بدهید. با اینکار احساس کارایی و تاثیر گذاری بیشتری می کنید و روابطتتان با مدیر هم بهتر می شود. و در بازه دو هفته ای, به تمام دوستانتان هر روز یک ایمیل بفرستید و با آنها قرار بگذارید. اینکار به شما این اطمینان را خواهد داد که دوستی تان قوی و پایداری می ماند و با کسانی که برایتان مهم هستند دائما در تماس می باشید.

ایمیل شادی

هر روز صبح یک ایمیل برای تشکر به یکی از دوستان، اعضای خانواده و یا همکاران برای مورد بخصوصی بفرستید.

اینکار واقعا ممکن است که احمقانه بنظر برسد, اما نصیحت سازنده ای برای بهبود زندگی تان است.

تحقیقات بسیار بسیار زیادی در طول این سال ها در این زمینه انجام شده است, که – تنها یک ایمیل احمقانه در روز – می تواند زندگی تان را بهتر کند.

از زبان پروفسور دانشگاه هاروارد شان اچور این مزیت بیان شده است:

"چرا من اغلب از مدیران می خواهم که یک ایمیل برای ستایش یک دوست, اعضای خانواده, یا همکاران شان قبل از شروع روز کاری ارسال کنند, نه تنها به این علت که اینکار به شادی خودشان کمک می کند, بلکه بمعنای واقعی کلمه روابط شان را عمیق تر خواهد نمود."

ایمیل کاری

در پایان هر هفته, به کار فرمایتان یک ایمیل بفرستید و گزارشی از کارهای تکمیلی تان را بدهید.

کارفرمایان معمولا هیچ ایده ای ندارند که شما با وقت تان چه می کنید. سرشان شلوغ است. و درگیر مشکلات خودشان هستند.

از دید کارفرمایتان, اینکار به آنها اجازه می دهد که بدون اینکه از شما درخواست کرده باشند در جریان امور قرار بگیرند و موجب تعجب و از بین رفتن نگرانی شان در مورد شما می شود.

برای شما, بهره وری و تلاش هایتان به چشم می آید, که از دید استاد دانشگاه استندفورد, جفری ففر اینکار کلید موفقیت در هر سازمانی است:

…باید اطمینان حاصل کنید که بهره وری و کارایی تان به دید مدیر آشکار است. مافوق تان در سازمان سرگرم کار خودش است، مشغول مدیریت شغل خودش است, سرش شلوغ است.  و نباید فرض کنیم که آنها تمام وقت شان را به فکر کردن و نگرانی در مورد ما و کار مان می گذرانند.

 

ایمیل پیشرفت شخصی

هفته ای یک ایمیل برای یک استاد و یا مربی بالقوه بفرستید.

نباید حتما بکارتان مربوط باشد. چه کسی را تحسین می کنید و می توانید از او چیزی بیاموزید؟

به نقل قول از کتاب The Genius in All of Us: New Insights into Genetics, Talent, and IQ:

هر کسی شانس داشتن یک آموزگار و مربی که بتواند الهام بخشش باشد, نصیحتش کند, و منتقدش باشد و ایمان کامل به توانمندی های دانش آموزش داشته باشد را دارد, این آموزگار به شما خواهد گفت که یک نفر در زندگی اش از پس چه کارهایی که نمی تواند برآید. “بیشتر دانش آموزانی که علاقمند به موضوع علمی شده اند تنها علتش این بوده که معلمی داشته اند که توانسته این علاقمندی شان را تحریک کند,” به قول نویسنده معروف Csikszentmihályi, راه صحیح رسیدن به موفقیت در ساختار مولکولی یک نفر نهفته نیست, بلکه با توسعه نگرش های سازنده اش و شناسایی منابع خارجی سودمند امکان پذیر است.

ما در عصر اینترنت هستیم, اگر با گوگل آشنایی داشته باشید, پس کارتان برای پیدا کردن آدرس ایمیل هر شخصی که بخواهید سخت نیست. اگر شخص مورد نظرتان وب سایت دارد, ایمیلش باحتمال قوی در آنجا است.

ایمیل دوستانه

به دوست خوبتان ایمیلی بفرستید و قراری با هم بگذارید.

تحقیقات در مورد حفظ دوستی در این باره چه می گوید؟ با دوستانتان هر دو هفته یکبار تعامل داشته باشید.

14 تا از مهم ترین دوستانتان را پیدا کنید؟ و هر روز برای یک نفرشان ایمیل بزنید.

ایمیل تان در چه موردی باید باشد؟ قرار ملاقاتی برای با هم بودن ترتیب بدهید.

تحقیقات اثبات کرده است که بهترین طرز استفاده از ارتباطات الکترونیک این است که در نهایت منجر به دیدار رو در رو شود:

نتایج تحقیقات کاملا واضح بود. “هر چه تعامل رو در رو بیشتر باشد, احساس تنهایی کمتری می کنید,” و “هر چه تعاملات آنلاین بیشتر باشد, شما احساس تنهایی بیشتری می کنید.”  پس این بدین معنی است که فیسبوک باعث می شود افراد از همدیگر دور شوند؟ پاسخ: فیسبوک تنها یک ابزار است, و مانند هر ابزار دیگری, اثراتش کاملا به خود کاربر بستگی دارد. “اگر از فیسبوک برای برقراری تماس های رو در رو استفاده بکنید,” “اینکار سرمایه اجتماعی تان را افزایش می دهد.” بنابراین اگر از رسانه های اجتماعی برای سازماندهی مثلا بازی فوتبال با دوستانتان استفاده بکنید, این راه درست استفاده از این ابزار است. اما اگر فقط با رسانه اجتماعی بدون این بازخورد درگیر شوید, این کار ناسالمی است.

ایمیل حرفه ای

یک ایمیل به کسی که می شناسید (اما نه خوب) بفرستید و با همدیگر در زمینه ای تعامل کنید.

تقویت این “روابط ضعیف” می تواند منبع اصلی فرصت های شغلی آینده تان باشد.

بر اساس کتاب عالی چالرز داهیک The Power of Habit: Why We Do What We Do in Life and Business:

در حقیقت, برای ایجاد یک کسب و کار, روابط-ضعیف اغلب از روابط-قوی بسیار کارآمدتر هستند, بخاطر اینکه روابط ضعیف امکان دسترسی به شبکه های انسانی را می دهند که قبلا به آنها دسترسی نداشتیم. بسیاری از مردم در مورد فرصت های شغلی جدید شان بیشتر از طریق آشنایان دورشان مطلع شده اند تا دوستان نزدیک شان, علتش این است که ما با دوستان نزدیک مان مدام در تعامل هستیم و یا کار می کنیم و همان اخبار هایی را می بینیم که آنها اغلب اوقات می بینند. و وقتی که فرصت شغلی را از زبان آنها می شنویم, باحتمال قوی قبلا از آن خودمان کاملا باخبر بودیم. از سوی دیگر, اما آشنایان دور که ما— ممکن است هر 6 ماه یکبار هم آنها را نبینیم— از فرصت های شغلی خبر دارند که ما در مورد آنها هیچ چیزی نمی دانیم.

“اما در مورد چه چیزی با آنها صحبت کنیم.” در مورد هر چیز کوچکی که به منفعتشان است, سر صحبت را با آنها باز کنید.

مثلا لینکی برایشان ارسال کنید که به کارشان بیاید.

مثلا لینک همین مقاله, اگر به شما کمک کرده تا زندگی تان را بهتر کنید پس به آنها هم می تواند کمک کند.  ;)

5 راهکار برای بهتر کردن شرایط کاری تان: 5 راهکار سریع برای اینکه خودتان را در کارتان بهتر و درآمدتان را بیشتر کنید

نظرات کاربران

بدون نظر

نظر شما